Kąpiel psa

W związku z tym, że niedługo pożegnamy się z nami latem i rozpocznie się mniej lubiana jesień, zacznie się robić coraz zimniej, a do tego więcej będzie padać. Deszczowa pogoda jest z pewnością najmniej lubiana przez spacerowiczów. Właściciele psów, chcąc nie chcąc, muszą chodzić nawet w deszczową pogodę. Inną niedogodnością jest to, że pies jest znacznie bardziej brudny po spacerze w deszczu. Niektóre psiaki wręcz uwielbiają taką pogodę i lubią tarzać się w błocie czy kałuży, wtedy nie pozostaje nic innego jak wykąpać psa.

Jak często kąpać psa?

Co za dużo to nie zdrowo i dotyczy to również psich kąpieli. Zbyt częste kąpiele są nieodpowiednie dla psów, wskazane jest kąpanie tylko od czasu do czasu lub w przypadkach, gdy pies po prostu tego wymaga, na przykład po intensywnym błotnistym spacerze. W przypadku zbyt częstych kąpieli zostaje uszkodzona warstwa lipidowa, która chroni skórę przed szkodliwym wpływem środowiska oraz odwodnieniem.

Właściwy wybór szamponu dla psów jest ważny!

To bardzo ważna kwestia - zawsze należy używać wyłącznie produktu przeznaczonego dla psów, pod żadnym pozorem nie sięgać po szampon, którego Ty używasz. Produkty pielęgnacyjne dla psów zostały opracowane specjalnie z myślą o potrzebach skóry i sierści psa. Na rynku dostępna jest szeroka gama szamponów, można dostać klasyczne, dla alergików szczególnie łagodne lub przeciwpasożytnicze.

Używając klasycznego mydła lub szamponu, którego używasz, możesz spowodować zaczerwienienie, swędzenie, łysienie, a w najgorszym przypadku zapalenie skóry.

Jak prawidłowo umyć psa?

1) Jeśli posiadasz futrzanego przyjaciela o dłuższej sierści, przed kąpielą zalecamy porządnie go wyczesać - trawy, małe patyki czy kołtuny.
2) Do mycia używaj ciepłej, nie gorącej wody.
3) Do wanny dla psa można wlać trochę wody i ostrożnie dolewać za pomocą pojemnika.
4) Najpierw zwilż całego psa, umyj łapy, następnie przejdź do brzucha, grzbietu i szyi.
5) Produkty do kąpieli stosuj w niewielkiej ilości, spień w dłoniach i wmasuj w sierść.
6) Uważaj aby szampon lub woda nie przedostały się do uszu i oczu psa!
7) Spieniony szampon pozostaw na chwilę, a następnie bardzo dokładnie spłucz.
8) Opcjonalnie możesz nałożyć odżywkę.
9) Na końcu odsącz nadmiar wody ręcznikiem i wysusz psa.

Po wszystkim nagródź swojego pupila ulubionym przysmakiem :)