Porady i wskazówki w różnych okolicznościach

Choroba zwierzęcia lub wypadek

Wizyta u lekarza weterynarii z sieci partnerskiej

Jeśli Twój pupil doznał urazu lub ma niepokojące objawy chorobowe - poszukaj lekarza weterynarii w sieci partnerskiej.

Po zgłoszeniu do ubezpieczenia, podczas pierwszej wizyty u lekarza, wystarczy, że podasz mu swój numer ubezpieczenia. Umówiony lekarz weterynarii zajmie się leczeniem Twojego zwierzaka i zgłosi roszczenie w naszym systemie. Jeśli ubezpieczenie jest aktywne i minął okres oczekiwania, na miejscu zapłacisz tylko kwotę udziału własnego (10% kosztów leczenia).

Jeśli jest to stan ostry i/lub zagrażający życiu, możesz udać się do lekarza weterynarii najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Po przeprowadzeniu niezbędnego leczenia - poproś o raport medyczny potwierdzony przez lekarza i prześlij dokumenty do nas wraz z fakturą za pośrednictwem strony: rejestracja zdarzenia ubezpieczeniowego. Kwota za niezbędne leczenie zostanie pomniejszona o udział własny i po przeanalizowaniu wniosku - przelana na Twoje konto, nawet jeśli placówka nie jest naszym partnerem umownym.

Jeśli w wyjątkowych okolicznościach Ty lub członek Twojego gospodarstwa domowego zapomnieliście zaznaczyć podczas wizyty u lekarza, że posiadacie ubezpieczenie zdrowtone dla pupila lub jeśli wydarzyło się coś nietypowego - możecie skorzystać ze strony rejestracji wniosków. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych informacji będziemy mogli pomóc w rozwiązaniu tej niecodziennej sytuacji.

Zagubienie lub kradzież zwierzęcia

Zadzwoń do nas

Jeśli Twoje zwierzę zostanie skradzione/zaginie i nie zostanie odzyskane/nie wróci do domu w ciągu 30 dni od zgłoszenia, jest to zdarzenie pokrywane przez ubezpieczenie.

Zaginięcie lub kradzież zwierzęcia należy niezwłocznie zgłosić Straży Miejskiej lub na Policji, a także do nas w ciągu 30 dni od zdarzenia. Na naszej stronie internetowej znajdziesz formularz w sekcji: O ubezpieczeniu -> Dokumenty. Możesz go wypełnić i wysłać na nasz adres e-mail: info@petexpert.pl wraz z potwierdzeniem zgłoszenia służbom utraty lub kradzieży swojego pupila.

Jeśli korzystałeś z odpłatnej pomocy w poszukiwaniach lub umieszczałeś płatne ogłoszenia o utracie zwierzaka - możesz przedstawić nam dokumentację poniesionych kosztów i otrzymasz ich zwrot. W tym celu należy wypełnić formularz w sekcji: O ubezpieczeniu-> Dokumenty i wysłać go na nasz adres e-mail: info@petexpert.pl wraz z dokumentacją opłat.

Konieczność hospitalizacji właściciela

Wyślij nam dokumenty

Czy Twoje zwierzę musiało zostać umieszczone w hotelu lub innym obiekcie podczas Twojej hospitalizacji? Wypełnij formularz w sekcji: O ubezpieczeniu - Dokumenty i wyślij go wraz z fakturą na nasz adres e-mail: info@petexpert.pl. Zorganizujemy szybkie rozliczenie i rozwiązanie szkody z wpłatą na konto.

Czy masz konkretne pytanie, na które nie odpowiedzieliśmy tutaj? Jesteśmy do dyspozycji na czacie lub pod numerem telefonu: +48 22 600 73 20.