Psia apteczka

Każdy z nas ma przynajmniej kilka środków przeciwbólowych, plastrów i bandaży na ewentualne krwawienie lub środek dezynfekujący na rany. Apteczka pierwszej pomocy jest również niezbędna w każdym samochodzie, ale czy masz apteczkę dla psa? Jeśli nie, możemy doradzić, w co ją wyposażyć!

W domu i w podróży

Jeśli masz w domu psa, zdecydowanie zalecamy zorganizowanie apteczki pierwszej pomocy również dla niego. Nigdy nie wiadomo, kiedy nasz pupil dostanie ostrej biegunki, jego oczy zaczną łzawić lub uszkodzi opuszki łap na spacerze. Zalecamy zabranie ze sobą apteczki pierwszej pomocy, jeśli podróżujesz z psem.

Podstawowe informacje!

Wszystkie ważne dokumenty dobrze jest trzymać w jednym miejscu, aby uniknąć długich poszukiwań, zwłaszcza w stresowej sytuacji. Warto skompletować: dane kontaktowe do swojego lekarza weterynarii i do najbliższego całodobowego zakładu leczniczego oraz książeczkę zdrowia i ewentualnie całą dokumentację medyczną. Jeśli Twoje zwierzę bierze leki przewlekle, warto jest mieć ich zapas.

Niezbędna zawartość apteczki dla psa

W psiej apteczce powinny znaleźć się małe i duże gaziki, bandaże, plaster – najlepiej w rolce, małe nożyczki – najlepiej tępo zakończone, sól fizjologiczna, skórny środek dezynfekujący. Taki zestaw przyda się do oczyszczania i opatrywania ran. Pamiętaj, że podawanie jakichkolwiek leków doustnych bez konsultacji z lekarzem jest niewskazane.

Latem warto mieć pod ręką pęsetę szczypce do wyciągania kleszczy. Pęseta Możesz jej również użyć w przypadku, gdy Twój futrzasty przyjaciel wbije sobie drzazgę w łapę lub inny "nieproszony" przedmiot. Zawsze dokładnie dezynfekuj pęsetę po użyciu! Jeśli Twój pupil miał usuwanego kleszcza zaleca się obserwację miejsca wbicia lub ewentualną wizytę u lekarza weterynarii.

Dobrym pomocnikiem jest roztwór soli fizjologicznej i strzykawka. Posłuży do płukania i oczyszczania ran z brudu i innych zanieczyszczeń.

Czarny węgiel nawet dla psa

Niestety, nieprzyjemna biegunka może dotknąć również Twojego psa. Na wypadek tej nieprzyjemnej sytuacji zalecamy posiadanie w psiej apteczce węgla aktywnego. Jeśli nie jesteśmy pewni co mogło spowodować biegunkę najlepiej skonsultować podawane środki z lekarzem weterynarii.

Oczywiście zawartość psiej apteczki może się różnić w zależności od rasy psa i preferencji właściciela. Należy jednak pamiętać, że w przypadku nieprzyjemnych sytuacji, gdy pies odczuwa ból lub uległ wypadkowi, istnieje Ubezpieczenie PetExpert.Dzięki ubezpieczeniu PetExpert wszystkie dolegliwości Twojego psa zostaną wyleczone bez uszczerbku dla Twojego portfela. :-)