Dlaczego warto jak najszybciej ubezpieczyć swojego futrzaka

Czy od dawna chciałeś mieć uroczego szczeniaka lub mruczka, ale myśl o kosztach karmienia i opieki weterynaryjnej powstrzymuje Cię od zakupu? Nie możemy pomóc Ci w kosztach karmienia, zakupu legowiska, smyczy, obroży lub zabawek, ale będziemy przy Tobie, gdy Twój zwierzak zachoruje lub odniesie obrażenia.

Posiadanie futrzastego przyjaciela niesie ze sobą zarówno ogrom radości jak i nieprzewidziane chwile zmartwień. Każdy, kto decyduje się na szczeniaka lub kociaka, powinien wziąć pod uwagę, że niestety w trakcie ich wspólnego życia futrzak może ulec wypadkowi lub chorobie. Można jednak ubezpieczyć się na "gorsze czasy" z nami :)

Choroby u szczeniąt i kociąt

U szczeniąt bardzo często występuje bardzo dobrze znana nosówka. Objawia się ona głównie biegunką lub wymiotami i jest wysoce zaraźliwa, dotykając najczęściej szczenięta między 3 a 6 miesiącem życia.
Kocięta dość często zapadają na choroby górnych dróg oddechowych, które przenoszone są drogą kropelkową i najczęściej występują u kociąt z dużych hodowli lub schronisk.
Niezależnie od tego, jaka choroba dotknie kociaka, ubezpieczenie pokryje większość kosztów.

Po zorganizowaniu ubezpieczenia dla zwierząt domowych należy uwzględnić okres oczekiwania. Okres oczekiwania to okres po aktywacji umowy, w którym nie jest możliwe pobranie świadczeń w przypadku roszczenia. Okres oczekiwania jest zabezpieczeniem przed możliwym niewłaściwym wykorzystaniem ubezpieczenia. Nie jest możliwe przystąpienie do ubezpieczenia w momencie choroby naszego pupila i natychmiastowe pobranie świadczenia. Okres oczekiwania od aktywacji umowy wynosi 6 miesięcy w przypadku problemów ortopedycznych oraz 60 dni w przypadku kradzieży bądź zaginięcia zwierzaka.

Chętnie ubezpieczamy wszystkie psy i koty od 50 dnia życia, niezależnie od tego, czy pochodzą ze schroniska czy hodowli. Krótko mówiąc, witamy wszystkich słodziaków w każdym rozmiarze i kolorze, które stawiają pierwsze kroki na tym świecie.

Co zrobić, aby ubezpieczyć swoje zwierzę?

Przede wszystkim dobrze jest zapoznać się z warunkami ubezpieczenia zwierząt domowych, aby od samego początku wiedzieć, co jest, a co nie jest możliwe do opłacenia przez nas. Wiemy, że warunki nie są przyjemną lekturą, ale uczyniliśmy je prostymi i łatwymi do zrozumienia.
Oprócz wieku, co najmniej 8 tygodni, w momencie przystąpienia do polisy, zwierzę musi być zaczipowane, a czip musi być zarejestrowany.

Ostatnim warunkiem są regularne szczepienia i badania profilaktyczne. Czyli w sumie niewiele, a dodatkowo ubezpieczenie można zorganizować łatwo i online na naszej stronie! :)