Jak bezpiecznie przewozić psy

Jesteś jednym z tych właścicieli, którzy regularnie zabierają swojego pupila do pracy samochodem. A może jeździsz samochodem na wycieczki, a Twój czworonożny przyjaciel jeździ z Tobą? Jeśli Twój pies jest entuzjastycznym pasażerem, zdecydowanie powinieneś wiedzieć, że nie przewożąc go w odpowiedni sposób, narażasz życie nie tylko jego, ale i całej załogi jadącej w samochodzie!

Zdecydowanie nie w ten sposób!
Pies siedzący na tylnym siedzeniu, zerkający przez okno, bo tak mu się podoba, siedzący pod nogami pasażera lub pies w bagażniku na luzie? Zdecydowanie nie. W takich przypadkach naprawdę kusisz los, nawet jeśli pokonujesz krótki dystans. Nawet w drodze do celu, który jest "za rogiem", może zdarzyć się wypadek, który może poważnie zranić psa lub kogokolwiek w samochodzie lub kosztować życie członka załogi.

Twój pies jest członkiem Twojej rodziny i, podobnie jak Ty, ma prawo do bezpiecznej jazdy. Jeśli pies może biegać luzem w samochodzie, może zaczepić się o układ kierowniczy - o dźwignię zmiany biegów, o pedały; również gwałtowne hamowanie może narazić psa na niebezpieczeństwo. Uważaj nie tylko na siebie, ale także na swojego czworonożnego partnera.

Więc jaki jest właściwy sposób, aby to zrobić? Oto kilka wskazówek!
Małe i średnie rasy zaleca się przewozić we wnętrzu samochodu - na tylnym siedzeniu. Można zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec na tylne siedzenia, który zapobiegnie ich zabrudzeniu. Przypnij psa specjalną uprzężą bezpośrednio do zapinki pasów bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że zwykłe szelki, których używasz do codziennych spacerów, nie są odpowiednie, ponieważ paski są znacznie cieńsze. Szelki dla psa używane w samochodzie mają grube, szerokie i wyściełane paski, aby zapewnić psu maksymalne bezpieczeństwo.

Można również użyć specjalnego fotelika podróżnego na tylne siedzenie, który jest mocno przymocowany pasem bezpieczeństwa, a pies siedzi na tym siedzeniu, do którego jest przypięty.

Duże rasy są przewożone w bagażniku samochodu przez większość właścicieli. Jest to wygodniejsze dla psa i zdecydowanie bezpieczniejsze. Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem przewożenia psa dużej rasy w bagażniku jest umieszczenie go w specjalnej klatce. Należy ją zamocować w bagażniku, aby zapobiec przemieszczaniu się i zapewnić psu poczucie bezpieczeństwa. Twój ukochany psiak może nie być zachwycony tym tymczasowym "zamknięciem", ale zaufaj, jest to dla jego bezpieczeństwa.

Na bezpiecznym transporcie zaoszczędzisz pieniądze!
Wisienką na torcie przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas transportu psa jest uniknięcie grzywny, która może wynieść nawet 500 zł, jeśli pies jest przewożony nieodpowiednio.

Życzymy więc bezpiecznej podróży!