Pies i kot pod jednym dachem

Czy masz w domu psa i kota, czy może nie wyobrażasz sobie takiej koegzystencji? Wiele osób uważa, że psy i koty są po prostu wrogami z natury. Jednak w wielu domach pies i kot mieszkają pod jednym dachem i dla żadnego z nich nie stanowi to problemu. Jeśli więc myślisz o posiadaniu obu zwierząt, oto kilka porad, jak sprawić, aby stały się dosłownie nierozłącznymi przyjaciółmi.

Maluchy adaptują się najlepiej

Najlepiej gdy szczeniak i kociak dorastają razem. Można nauczyć dorosłego psa bycia z kociakiem, jak również dorosłego kota życia ze szczenięciem. Wprowadzenie do wspólnego życia zarówno jednego jak i drugiego gatunku wcale nie musi być ciężkim wyzwaniem. Wskazane jest jednak, aby robić to po zaczerpnięciu stosownej wiedzy oraz uważać, aby jedno i drugie adaptowało się do nowej rzeczywistości pod naszym nadzorem.

Powoli i spokojnie!

Sytuacja, w której do dorosłego zwierzęcia-rezydenta wprowadza się nowe dorosłe zwierzę, to trudniejszy orzech do zgryzienia, ale ten proces może się udać. Jednak wymagać to będzie większego nakładu czasu oraz cierpliwości. Bardzo ważny jest tu pierwszy kontakt, który da kotu i psu przestrzeń do powąchania i poczucia się nawzajem po raz pierwszy. Jeśli jedno z nich się boi, daj im czas, kiedy emocje opadną możesz spróbować ponownie. Dobrym pomysłem jest trzymanie psa na smyczy, aby nie wykonał zbyt gwałtownego ruchu w kierunku nowego domownika. Przywołaj psa do wykonania komendy "siad" lub "leżeć", aby kot mógł spokojnie podejść i powąchać współlokatora.

Należy pamiętać, że kot jest stworzeniem terytorialnym. Jeśli jest pierwszym domownikiem, może pilnie strzec swojego terytorium. Kot może bronić się pazurami, więc należy uważać, aby pies nie został podrapany.

Stado ma przywódcę!

Traktuj psa i kota jednakowo, nie dawaj żadnemu z nich miejsca na zazdrość. To bardzo ważne, aby poświęcać im uwagę na równi i na równi bawić się z nimi. To samo dotyczy karmienia-pora posiłku powinna być wyznaczona w tym samym czasie, i w tym samym czasie nagradzamy smaczkami.

PetExpert zapewnia opiekę każdemu czworonogowi!

Im więcej zwierząt pod jednym dachem, tym więcej radości. Nie należy jednak zapominać, że choroba lub uraz może dotknąć każdego futrzanego przyjaciela. Ubezpieczenie PetExpert może pomóc w tych nieprzyjemnych sytuacjach, tak, aby każdy z naszych podopiecznych otrzymał najlepszą opiekę weterynaryjną a żebyśmy my - opiekunowie mogli być spokojni o opłatę leczenia.