Przekąski nieodpowiednie dla psów

Każdy właściciel psa wie, że kiedy otwiera się lodówka, pies od razu biegnie, a kiedy jesz, nie odrywa od Ciebie wzroku. Psy są po prostu miłośnikami jedzenia. Jeśli należysz do grupy, która nie może znieść smutnych psich oczu, które wpatrują się w Ciebie podczas jedzenia i nie możesz się oprzeć, aby dać odrobinę swojemu psu, powinieneś mieć się na baczności. Niektóre pokarmy są nawet śmiertelne dla psa, a jeśli nie wiesz, które to są, czytaj dalej.

Awokado

Super owoc, pełen witamin, bardzo popularny wśród ludzi, ale bardzo trujący dla psów, ponieważ zawiera toksyczny składnik persin. Awokado jest również bardzo tłuste i może powodować rozstrój żołądka i wymioty. Więc zdecydowanie nie podawaj awokado swojemu psu!

Czekolada

Słodycz, której nikt z nas nie może się oprzeć, ale zdecydowanie nie służy psiej diecie. Może powodować drgawki u psa, które mogą prowadzić do utraty przytomności, a następnie śmierci. Za wszystko odpowiedzialna jest teobromina obecna w ziarnach kakaowca. Organizm psa nie jest przystosowany do metabolizowania teobrominy. U psów proces ten przebiega znacznie wolniej, przez co teobromina odkłada się i kumuluje w organizmie, aż osiągnie trujące dla psa stężenie. Równie szkodliwe jest jednorazowe zjedzenie dużych ilości czekolady, jak regularne podawanie jej małych ilości.

Orzechy pekan i pestki owoców

Prawie wszystkie pestki owoców zawierają trujący cyjanek. Zjedzenie kilku pestek przez pomyłkę na spacerze nie powinno zaszkodzić psu, ale wskazane jest, aby chronić go przed ich zjedzeniem. Małe pestki mogą również spowodować zadławienie się psa.

Ser i inne wysokotłuszczowe produkty mleczne

Jeśli Twój pies jest miłośnikiem tłustych serów lub lubi tłusty twaróg, może to powodować rozstrój żołądka i biegunkę. U niektórych psów może to nawet prowadzić do zapalenia trzustki. Jeśli chcesz dać swojemu psu ten przysmak, polecane są niskotłuszczowe produkty mleczne.

Szynki, boczek i kiełbaski

Prawdopodobnie nie ma na świecie psa, któremu nie smakowałaby kiełbasa lub szynka. Jednak wszystkie te smakołyki zawierają dużo tłuszczu i soli, które mogą powodować zapalenie trzustki, jeśli są spożywane regularnie lub w nadmiarze.

Winogrono i rodzynki

Uwaga - nawet kilka winogron może spowodować duże problemy u psa,nawet małe dawki mogą być śmiertelne.


Istnieje wiele pokarmów, które są niebezpieczne dla psów. Jeśli chcesz zafundować swojemu psu coś ekstra, sięgnij po smakołyki przeznaczone właśnie dla czworonogów :-).