Przygotuj się na wiosnę z psem

Wiosna zapukała do naszych drzwi, a piękna wiosenna pogoda zachęca nas wszystkich do wyjścia na zewnątrz, w tym naszych czworonożnych futrzastych przyjaciół. Po zimie długie spacery są najlepszym sposobem na naładowanie baterii. Na co przygotować naszych czworonożnych przyjaciół wraz z nadejściem wiosny?

Kleszcze..

Największym postrachem wraz z nadejściem wiosny i ciepłej pogody są kleszcze. Spacer po lesie, rzucanie piłek i patyków na łące lub klasyczny spacer po mieście, z każdego miejsca na zewnątrz nasz futrzasty przyjaciel może przynieść do domu kilka kleszczy. Zapobieganie kleszczom jest zatem priorytetem, a jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, teraz jest na to czas. Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeciwpasożytniczych, od kropli po tabletki, obroże lub spraye. Jeśli nie jesteś pewien swojego wyboru, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Wszędzie sierść..

Wraz z nadejściem ciepłej pogody psy zaczynają linieć. Możesz zaobserwować dużo sierści wszędzie tam, gdzie porusza się Twój futrzak. Dobrej jakości szczotka będzie bardzo pomocna w tym okresie linienia. Zaleca się regularne szczotkowanie lub wizyty u specjalistów groomerów, aby uniknąć częstszego odkurzania w mieszkaniu.

Alergie..

Wiosna to nie tylko początek ciepłej pogody, ale także kwitnących kwiatów, które są pełne pyłków. Niestety, nawet psy cierpią na różne alergie, a alergia na pyłki nie jest wyjątkiem.
Głównym objawem, który może wskazywać na alergię na pyłki, jest swędzenie skóry głowy, pod pachami, w okolicy odbytu lub na łapkach między palcami. Jeśli zaobserwujesz nagłe i częste drapanie lub lizanie, które uznasz za niecodzienne, zwróć się o pomoc do lekarza weterynarii. Takie częste drapanie i lizanie może prowadzić do mechanicznego uszkodzenia skóry i infekcji bakteryjnych lub drożdżakowych.

Odkurz frisbees i piłki!

To idealny czas na wyciągnięcie wszystkich zabawek, które pies uwielbia. Oprócz aportowania, możesz spróbować zaangażować psa w bieganie wraz z jazdą na rowerze lub spróbować wspólnego biegu, tj. canicross, w którym pies jest połączony z biegaczem za pomocą liny.

Powoli, pomalutku

Po "leniwej" zimie wielu z nas rzuca się w wir sportu i aktywności fizycznej. Zalecamy, aby zacząć angażować swojego futrzaka w aktywność delikatnie, powoli i nie zapominać o regularnym uzupełnianiu płynów.

Bądź przygotowany na sytuacje, w których Twój psiak dozna kontuzji lub zachoruje. Ubezpiecz swojego czworonożnego pupila, aby zapewnić mu najlepszą możliwą opiekę!