Święta Bożego Narodzenia z pupilem

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Wszyscy właściciele zwierząt domowych chcą, aby ten czas był przyjemny również dla czworonożnych członków rodziny. Polecamy przeczytać kilka wskazówek, na co uważać podczas tego okresu, ponieważ nie ma nic gorszego niż spędzenie Świąt w gabinecie weterynaryjnym.

Ozdoby
Nikt z nas nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez przyozdobionej choinki. Wszelkiego rodzaju dekoracje, czy to szklane, sztuczne czy jadalne, nadają odpowiedni klimat świąt. Podczas dekorowania trzeba jednak uważać, aby ozdoby nie zagrażały psu w żaden sposób. Należy umieścić je przede wszystkim w miejscach, do których Twój pupil nie ma dostępu. Przy okazji bądź bardzo ostrożny ze sztucznym śniegiem, który zawiera toksyczne substancje dla psów i kotów.

Choinki
Żywe choinki mogą być niezwykle niebezpieczne dla Twoich czworonożnych przyjaciół, ze względu na preparaty chemiczne stosowane do ochrony drzew, które są toksyczne dla zwierząt. Jeśli postawisz drzewo w stojaku z wodą, przykryj go, aby futrzak nie mógł się z niego napić. Należy wspomnieć, że nawet sztuczne drzewka mogą być szkodliwe, ponieważ wykonane są z syntetycznych tworzyw, które zawierają dodatki chemiczne.

Bożonarodzeniowy obiad
Nawet jeśli patrzą na Ciebie zachłannymi oczami, zdecydowanie nie podawaj im kości poddanych obróbce cieplnej, które są bardzo niebezpieczne dla psów. Ugotowane kości łatwo pękają, co w przypadku połknięcia może spowodować wewnętrzne obrażenia przewodu pokarmowego. Unikaj nawet „wyjątku” na Boże Narodzenie, ten świąteczny eksperyment może kosztować Cię czas spędzony z psem u weterynarza.

Słodkości dla psów
Często trudno nam się oprzeć tym wygłodniałym i błagalnym psim spojrzeniom, a szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia, kiedy objadamy się jednym cukierkiem po drugim i nie możemy poczęstować naszych czworonożnych przyjaciół. Niestety nasze słodycze zawierają dużą ilość czekolady, cukru, kakao, orzechów czy rodzynek. Żaden z tych składników nie jest dobry dla przewodu pokarmowego psa, a nawet okazjonalne karmienie może spowodować poważne problemy zdrowotne, problemy z trawieniem lub nadwagę. Proponujemy upieczenie specjalnych ciasteczek dla pupila, co wcale nie jest trudne, a dzięki temu mamy pewność, że pies nie dostanie smakołyków pełnych barwników, konserwantów, soli czy cukru. Możesz przygotować świąteczne smakołyki bezpośrednio dla futrzaków, na przykład według przepisów, które przygotowaliśmy dla Ciebie w poprzednim artykule.

Świece
Świece są nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia, ale bądź ostrożny, jeśli masz w domu futrzanego przyjaciela, który jest ciekawskim odkrywcą i lubi bawić się wszystkim, co napotka na swojej drodze. Psy są narażone na poparzenia pysków oraz wąsów, zmoczenie gorącym woskiem, problemy trawienne lub zatrucia. Dlatego zalecamy umieszczanie wszystkich świec poza zasięgiem psa. Zajmie to tylko chwilę, a może ustrzec przed wielką katastrofą.

Rozpakowywanie prezentów
Krótko mówiąc, pupile muszą być ze wszystkim na bieżąco, dzieje się tak nawet podczas rozpakowywania prezentów, dlatego uważaj, aby przypadkowo nie zjadły kawałka sznurka lub wstążki.

Dzieci
Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w gronie rodziny i wielu osób, które gromadzą się w jednym miejscu. Niektóre psy są w swoim żywiole, inne lubią spokój i przestrzeń. Jeśli to Twoje pierwsze święta z futrzakiem i wiesz, że pies nie radzi sobie z dużą ilością zamieszania i ludzi lub nie wiesz jak reaguje na dzieci, najlepiej wyprowadź psa na dwór, zapewnij mu prywatność i wieczorny odpoczynek w miejscu, które zna i jest dla niego bezpieczne.

Na koniec upewnij się, że Twój pies nie je głównie z Twojego talerza. Stek lub sałatka ziemniaczana nie są odpowiednie dla psów. Krótko mówiąc, musisz zawsze mieć oczy i uszy czujne, aby zapobiec ewentualnej katastrofie. Nie ma nic gorszego niż spędzenie świątecznych dni w gabinecie weterynaryjnym z psem. Niestety czasami nie da się tego uniknąć i nawet w okresie Świąt Bożego Narodzenia musimy odwiedzać pogotowie weterynaryjne. Jesteśmy przy Tobie w takich chwilach. Ubezpieczenie PetExpert zapewni Twojemu czworonożnemu pupilowi ​​najlepszą możliwą opiekę, a Tobie zaoszczędzi pieniędzy i zmartwień.