Wprowadzenie szczeniaka do domu

Zdecydowałeś się na kolejnego członka rodziny? A może planujesz zakup futrzaka i nie wiesz, jak właściwie zintegrować małego szczeniaka ze stadkiem starszych futrzaków? Każdy właściciel chce mieć pewność, że jego futrzani członkowie rodziny staną się nierozłącznymi przyjaciółmi. Doradzimy Ci, jak sprawić, by przebiegło to bezproblemowo!

Neutralny grunt

Początek z pewnością będzie trudny dla wszystkich futrzaków. Urocza mała kulka dopiero poznaje świat, podczas gdy pozostali futrzani członkowie, którzy mają już swój dom od jakiegoś czasu, muszą zaakceptować nowego pupila. Najlepiej wybrać miejsce, gdzie każdy zwierzak będzie miał dużo przestrzeni i czasu, aby się obwąchać i nawiązać pierwszy kontakt. Dobrym wyborem jest duży przydomowy ogród z różnymi zakamarkami - ale zawsze pod Twoim czujnym okiem.

Bądź czujny

Na początku zdecydowanie nie zalecamy pozostawiania starszych zwierząt ze szczeniakiem bez nadzoru, nawet jeśli pierwsze zapoznanie przebiegło gładko i czujesz, że są już przyjaciółmi i nic im się nie stanie. Niektóre psy są zbyt aktywne i mogą nieświadomie skrzywdzić szczeniaka, ponieważ chcą się bawić. Do zranienia może dojść nawet przypadkowo i nieumyślnie.

Podziel miłość po równo!

Oczywiście na początku mały szczeniak wymaga więcej opieki niż starsi członkowie. Musisz nauczyć go wielu rzeczy, a to również zajmuje dużo czasu. Jeśli starszy futrzak zostanie odsunięty na dalszy plan i poczuje się pominięty, może zacząć być zazdrosny. Postaraj się, aby Twój piesek czuł się tak samo kochany, jak do tej pory. Znajdź dla niego czas, nie zapominaj o starych nawykach czy ulubionych zajęciach.

Koty

Jeśli masz w domu kota, poznanie szczeniaka może być nieco trudniejsze. Koty to uparte stworzenia, które nie znoszą zmian. Dlatego nie powinno dziwić, jeśli kot zacznie szczerzyć zęby, syczeć, a następnie uciekać, gdy po raz pierwszy zapoznasz go z innym futrzakiem. Kot może również bronić się, wysuwając pazury. W takich przypadkach należy być wytrwałym i cierpliwym. Szczeniak musi zrozumieć, że kot nie jest zabawką, a kot musi przyzwyczaić się do nowego "intruza".

PetExpert dla każdego!

Szczeniak to przede wszystkim radość, ale gdy zachoruje lub odniesie obrażenia, radość zamienia się w zmartwienie. Upewnij się, że Twoje zwierzęta otrzymują najlepszą możliwą opiekę w przypadku choroby lub urazu. PetExpert oferuje również opcję rabatu ilościowego! Jak to zrobić? Zasady są proste - im więcej zwierząt ubezpieczysz, tym więcej miesięcy zaoszczędzisz na składkach:

✓ 1 miesiąc gratis przy drugiej umowie
✓ 2 miesiące za darmo przy trzeciej umowie
✓ 3 miesiące za darmo przy czwartej umowie
✓ 4 miesiące gratis przy piątej umowie

Oczywiście można podpisać nieograniczoną liczbę umów, a liczba bezpłatnych miesięcy będzie wzrastać z każdą kolejną umową.