Wybór gabinetu i lekarza weterynarii

Lekarz weterynarii jest integralną częścią Twojego czworonożnego towarzysza przez całe jego życie. Tak jak starannie wybieramy lekarza pierwszego kontaktu, tak bardzo ważny jest wybór odpowiedniego i doświadczonego lekarza weterynarii lub sprawdzonej kliniki weterynaryjnej. Doradzimy co jest ważne przy wyborze lekarza weterynarii.

Zapytaj swoich bliskich

Nie ma nic lepszego niż zasięgnięcie porady krewnych lub przyjaciół przy wyborze lekarza weterynarii. Doświadczenia Twoich bliskich to najlepsze recenzje. Zapytaj, jakiego lekarza weterynarii odwiedzają i czy są zadowoleni. Pamiętaj, że to lekarz będzie opiekował się Twoim psem lub kotem i Ty i Twój pupil musicie mu ufać.

Czytaj, szukaj i klikaj

Oczywiście lekarzy weterynarii można również wyszukiwać w Internecie, gdzie zamieszczone są opinie innych osób. Polecamy szukać lekarza weterynarii głównie w okolicach miejsca zamieszkania. Z pewnością nikt nie chce pokonywać dużych odległości z chorym lub ciężko rannym zwierzakiem.

Całodobowa pomoc

Niestety choroba czy kontuzja nie wybiera dnia ani godziny. Dlatego też dobrze jest mieć informację o najbliższej przychodni weterynaryjnej, która jest czynna całą dobę. To miejsce „w rezerwie”, w razie nagłego wypadku.

Kilka specjalizacji w jednym miejscu

Lekarz weterynarii, który ma kilka specjalności zapewni naszemu pupilowi kompleksową opiekę, tak jak klinika weterynaryjna, która ma pod jednym dachem kilku specjalistów, z różnych dziedzin. Czasami potrzeba dużego doświadczenia w badaniu i leczeniu, aby Twój futrzasty czworonożny przyjaciel szybko wrócił do zdrowia.

Ubezpieczenie pozwalające odetchnąć

Oczywiście wizyta w gabinecie weterynaryjnym jest nieprzyjemna, jeśli chodzi o chorobę lub uraz. Często skupiamy swoje myśli na tym ile przeznaczymy na leczenie, bo koszty opieki weterynaryjnej rosną z roku na rok i sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. Zdrowie Twojego psa lub kota powinno być priorytetem, a finanse na drugim miejscu. Jeśli chcesz zapewnić swojemu zwierzakowi najlepszą możliwą opiekę, warto go ubezpieczyć. Na terenie całej Polski istnieje możliwość skorzystania z ubezpieczenia u zakontraktowanych lekarzy weterynarii PetExpert. Ubezpieczasz dom, mieszkanie czy samochód, a więc ubezpiecz również futrzastego przyjaciela, a my zapewnimy mu najlepszą możliwą opiekę w razie choroby lub wypadku.