Zagrożenia latem

Istnieje wiele niebezpieczeństw latem, które mogą spotkać Ciebie i Twojego czworonożnego pupila, postanowiliśmy kontynuować i poświęcić ten artykuł temu zagadnieniu. Oto 5 kolejnych niebezpieczeństw, których możesz się spodziewać latem.

Kleszcze

Duży problem, który pojawia się latem i straszy nas wszystkich. Kleszczy trudno uniknąć na łonie natury lub nad wodą, są wszędzie. Jako środek zapobiegawczy można zaopatrzyć psa w obrożę przeciwpasożytniczą lub zastosować płyn przeciwpasożytniczy na skórę. Zalecamy również dokładne sprawdzanie każdego futrzaka po każdym spacerze i zaopatrzenie się w specjalną pęsetę lub haczyki do wyciągania kleszczy.

Kleszcze są niebezpieczne, ponieważ przenoszą wiele chorób, w tym boreliozę, której objawy nie są jednoznaczne. Jeśli jednak Twój pies lub kot miał kleszcza i staje się zmęczony lub ma gorączkę, powinieneś udać się do lekarza weterynarii.

Grillowanie

Grillowanie to nieodłączny element lata i większość osób delektuje się grillowanym mięsem lub boczkiem przynajmniej raz w ciągu lata. Jeśli masz psa lub kota biegającego po ogrodzie podczas grillowania, jego sprytny nos nie ucieknie przed zapachem grillowanego mięsa i spróbuje podkraść przynajmniej kęs. Ale uwaga, mięso marynowane w przyprawach nie jest odpowiednie dla naszych pupili i nie nadaje się na przysmak. Grillowane potrawy zawierają dużo soli i przypraw, mogą powodować rozstrój żołądka u Twojego futrzastego przyjaciela. Zalecamy również poinstruowanie gości, aby również nie dzielili się smakołykami.

Rozgrzane chodniki

Gorący asfalt jest również poważnym zagrożeniem w wysokich temperaturach. Chodniki mogą nagrzewać się do bardzo wysokich temperatur i ranić psie łapy. Dlatego zaleca się wyprowadzanie pupili w trakcie upałów na spacer głównie rano i wieczorem. W ciągu dnia wyprowadzaj psa tylko w celu wykonania niezbędnych czynności, unikaj gorących chodników i wybieraj zacienione ścieżki.

Węże

Spotkania z wężami w lecie nie są rzadkością i najczęściej występują w nasłonecznionych obszarach i wysokiej trawie. Wiele z nich może być nieszkodliwych, ale istnieją węże, których ukąszenie może być bardzo niebezpieczne. Jeśli dojdzie do ukąszenia, należy natychmiast szukać pomocy weterynaryjnej.

Baseny i pływanie

Psy, jeśli chodzi o pływanie, można podzielić na dwa obozy. Te, które kochają wodę i natychmiast wskakują do niej, gdy tylko zobaczą basen lub staw, oraz te, które wolą pozostać na brzegu. Nigdy nie zmuszaj psa do wejścia do wody i nie wrzucaj go siłą. Możesz schłodzić swojego futrzaka polewając go ostrożnie wodą. Natomiast psa kochającego wodę po kąpieli należy zawsze spłukać czystą wodą, aby zmyć chlor, bakterie itp.