Zwierzęta domowe podczas pandemii

Od początku pandemii koronawirusa żyjemy w ciężkich czasach zakazów i zmian. Nasze życie się zmieniło, a z powodu zamknięcia kin, teatrów, obiektów sportowych i centrów fitness wielu z nas pozostało głównie w domu. Wiele osób zostało również zmuszonych do pracy z domu. Home office jest trendem nawet teraz, a niektóre firmy wprowadziły hybrydowy model pracy. To ostatnie spowodowało, że ludzie zaczęli kupować lub adoptować więcej zwierząt domowych.

Kupuj psa z sercem i głową!

Każda osoba powinna dokładnie przemyśleć zakup lub adopcję psa. Naprawdę trzeba zdać sobie sprawę, że jest to zobowiązanie na kilka lat, a pies będzie potrzebował naszej bliskości i opieki nawet wtedy, gdy wszystko wróci do normy i będziemy mogli funkcjonować bez ograniczeń.

Koszty opieki i żywności stale rosną

Kupno psa to dopiero początek kosztów. Po przywiezieniu psa do domu trzeba mieć gotowe legowisko, zabawki, zakupioną obrożę, smycz i karmę. To już koszt, który może sięgać nawet kilkuset złotych. Oczywiście zawsze zależy to od wielkości i rasy psa.

Następnie zalecamy wizytę u lekarza weterynarii w przypadku każdego psa - kupionego lub adoptowanego. Lekarz zbada psa, sprawdzi świadectwo szczepień, obowiązkowe szczepienie przeciwko wściekliźnie, obowiązkowe czipowanie.

Opieka zdrowotna jest najdroższa

Niestety, może się tak zdarzyć, że Twój pies dozna choroby lub wypadku w swoim życiu. Często dolegliwości psa nie są możliwe do rozwiązania bez pomocy lekarza weterynarii, a koszty opieki weterynaryjnej rosną z roku na rok. Zdecydowanie nie powinieneś zapominać, że mogą pojawić się nieoczekiwane wydatki związane z chorobami lub urazami. Leczenie urazów i chorób waha się obecnie od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy.

PetExpert jest rozwiązaniem w kłopotach

Można być przygotowanym na te trudne i nieprzewidziane sytuacje, które są przykre nie tylko dla naszych pupili, ale również dla nas, bo pies to partner i członek rodziny. Ubezpieczenie PetExpert sprawi, że trudne sytuacje staną się łatwiejsze finansowo, a Ty będziesz mógł zapewnić swojemu futrzakowi najlepszą opiekę bez konieczności kalkulowania. Wtedy pozostanie Ci tylko wsparcie psychiczne, głaskanie i przytulanie :-)